Álláshirdetés

Magyarország Washingtoni Nagykövetsége új munkatársat keres konzuli adminisztrátori munkakörre, főállásban, heti 40 órában napi 8 órás munkavégzéssel.

Munkavégzés helye: 3910 Shoemaker St. NW, Washington DC, 20008

A jelentkezőkkel szembeni elvárások:

  • magyar állampolgárság és érvényes tartózkodási engedély az USA-ban (zöld kártya)/ érvényes amerikai munkavállalói engedély

VAGY

  • magyar és amerikai kettős állampolgárság;

TOVÁBBÁ

  • magyar nyelvtudás és középfokú angol nyelvismeret;
  • középfokú végzettség;
  • hatósági erkölcsi bizonyítvány;
  • irodai szoftverek (Word, Outlook, Excel) felhasználói szintű ismerete
  • előnyt jelent a hasonló munkakörben, vagy a magyar közigazgatásban szerzett tapasztalat;
  • pontos, precíz munkavégzés;
  • kreatív problémamegoldó képesség;
  • udvariasság és empátia;
  • irodai környezethez illő megjelenés és öltözet.

Feladatok:

  • személyes konzuli ügyfélfogadás;
  • iratok előkészítése konzuli jóváhagyásra;
  • postázási/ irattovábbítási/iratkezelési/selejtezési teendők ellátása;
  • kapcsolattartás az ügyfelekkel, és a magyar, valamint amerikai társszervekkel;
  • az ügyfelek tájékoztatása telefonon, személyesen és e-mailen;
  • a konzul munkájának támogatása;
  • egyéb adminisztratív és asszisztensi feladatok;
  • segítségnyújtás rendezvények lebonyolításában.

Elsősorban olyan személyek jelentkezését várjuk, akik Washington D.C.-ben, vagy a város agglomerációjában (Maryland, Virginia államokban) élnek. Magyarországon élő személyek jelentkezését nem tudjuk fogadni, mivel a Nagykövetségnek nincs módja USA vízum/ tartózkodási engedély intézésére a munkavállaló részére.

A munkakör betöltéséhez a jelentkezőnek nemzetbiztonsági ellenőrzésen kell átesnie.

A Nagykövetség várja az érdeklődők fényképes, fizetési igénnyel ellátott önéletrajzát e-mail útján a finance.was@mfa.gov.hu  címre 2024. szeptember 15-ig.